آمریکا یک سال دیگر شرکت هواوی را تحریم کرد

0

آمریکا یک سال دیگر شرکت هواوی را تحریم کرد

شرکت هواوی که در سال اخیر به دلیل فروش فوق العاده خود جایگاه دوم فروش جهانی گوشی را بدست آورده بود برای یکسال دیگر توسط دولت آمریکا تحریم می شود.شرکت‌های آمریکایی برای یک سال دیگر هم از همکاری با شرکت چینی هواوی منع شده‌اند. این بدان معناست که هوآوی (Huawei)  شانس استفاده مجدد از اندروید را از دست داه است. روز گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا یک دستورالعمل اجرایی صادر کرد که در پی آن از شرکت‌ها خواست تا در هم‌بستگی ملی، اطلاعات و خدمات مخابراتی را در مقابل تهدیدهای دیگران از جمله هواوی (Huawei) ایمن سازند.

پس از این یک دستورالعمل در ماه می سال گذشته تصویب شده بود که در آن هواوی را انجام هرگونه معامله یا دادوستد اقتصادی با شرکت‌های واقع در آمریکا منع می‌کرد. این قانون شامل حال گوگل نیز شده و امکان دسترسی هواوی به سیستم عامل و نرم‌افزارهای اندرویدی مسدود شد. اتفاقی که باعث شد تا هواوی به سمت راه‌اندازی اکوسیستم اپلیکیشن‌های خود رفته و از سرویس‌های گوگل بی‌نیاز شود. این دستورالعمل فروش گوشی‌های هواوی (Huawei) در آمریکا را نیز کاهش می‌دهد؛ زیرا امکان استفاده از سرویس‌های گوگل برای این شرکت فراهم نیست.

 هواوی (Huawei) در ماه مارس سرویس موبایلی HMS را برای جایگزینی سرویس‌ Google Play راه‌اندازی کرد. این سرویس اکنون در اختیار 400 میلیون کاربر بوده و 1.3 میلیون برنامه نویس در آن عضویت دارند. اگرچه سرویس‌های اصلی گوگل مانند جیمیل و گوگل مپ در گوشی‌های هواوی همچنان وجود دارد. در هر صورت، هواوی در استفاده از سرویس اندروید منع شده است. بنابراین پیش‌بینی می‌شود تا هواوی (Huawei)  بدون توجه به این موضوع، ارتقای اکوسیستم HMS خود را ادامه خواهد داد و همچنین ممکن است تا این شرکت سیستم‌عامل Harmony OS را جایگزین اندروید در گوشی‌های خود کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.