تاثیرات اینترنت بر مغز مفید است یا مفید

0

تاثیر اینترنت بر مغز چگونه است؟ مفید یا مضر؟

تاثیرات اینترنت بر مغز مفید است یا مفید

در رابطه با تاثیرات اینترنت و شبکه های نظیر آن مانند امواج الکترونیک و.. اظهار نظرات زیادی وجود دارد و تحقیقات زیادی از سراسر دانشگاه ها و گروه های تحقیقاتی معتبر انجام شده.

اما مهم ترین سوال اینجاست که :

اینترنت چه تاثیری بر روی مغز دارد؟

اولین کسانی که بذر این تحقیقات را در زمین کاشتند محققان چینی بودند که تحقیقاتی را راجب تاثیرات امواج و اینترنت بر مغز انجام دادند.

نتیجه تحقیقات

این دانشمندان معتقد بودند که مغز افرادی که از اینترنت استفاده می کنندو به این شبکه ها اعتیاد دارند همانند مغز افرادی می باشد که به مواد مخدر و الکل و … اعتیاد دارند.آنها این اعتیاد را یک بیماری تلقی کردند.

تحقیقات جدید راجب تاثیر اینترنت

اما عده زیادی به این تحقیقات شک داشتند و عده ای هم آن را قبول نداشتند و این تحقیقات را رد میکردند در همین راستا تحقیقات جدیدتری راجب گروهی از نوجوانان سالم با عادی شکل گرفت

نتیجه تحقیقات جدید

طی این تحقیقات جدید که منتشر شده است گفته شده مغز افرادی که به اینترنت وابستگی دارند و وقت خود را بیشتر در اینترنت میگذارنند فعالیت کمتری دارد.

تاثیر روحی و روانی اینترنت

دکتر دراموند تذکر میدهد افرادی که به دلیل داشتن مشکلات متعددد مانند تنهایی یا افسردگی و سایر مشکلات گوشه گیر می شوند و به سمت اینترنت و شبکه های مجازی کشیده می شوند را باید یک معلول دانست !

علت این سخن چیست؟

آقای دراموند خاطرنشان میکند مردم زیادی به دلیل غرق شدن در فضای اینترنت یا حتی موبایل و بازی های کامپیوتری یا اندرویدی از نظر احساسی و روحی یا روانی دیگر قادر به ارتباط درست با دنیای واقعی نخواهند بود و در عرصه های مختلف زندگی دچار مشکل خواهند شد.

نظرات مخالف این عقیده ها

هر عملی عکس العملی دارد و مثل اینکه هر نظری هم پاسخی را به همراه دارد!
بنابرین متخصصان روانپزشکی در مورد تلقی کردن اینکه استفاده از اینترنت یک اعتیاد و بیماریست به توافق نرسیده اند.
در کل دامنه این تحقیقات کوتاه می باشد اما خب طبق جدیدترین نظریات هرچه از کمتر از شبکه مجازی استفاده کنیم زندگی بهتری خواهیم داشت

چرا مردم دانمارک زندگی شادی دارند؟

طی تحقیقات این مردمان به دلیل اینکه کمترین استفاده را از اینترنت می برند و بیشتر وقت استراحت خود را به کتاب خواندن و خوشگذرانی در دنیای واقعی می برند جزء خوشحال ترین و شاید هم خوشبخت ترین مردمان جهان هستند.

بهترین جلوگیری از اشعه اینترنت

برای اینکار راهکار های زیادی ارائه شد که یکی از آنها گذاشتن یک کاکتوس شیک و زیبای کوچک کنار وای فای یا اینترنت می باشد یا اینکه میتوانید یک کاکتوس بخرید و در خانه خود نگه دارید
راه دوم : استفاده از کابل های هوشمند که امواج اینترنت را میگیرند، قیمت این کابل ها ناچیز می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.