جزئیاتی درباره سهام عدالت

0

جزئیاتی درباره سهام عدالت

در روز های اخیر در مورد سهام عدالت و نحوه آزاد سازی و خرید و فروش آن و تعلق گرفتن یا نگرفتن آن به هر فرد خبر های زیادی منتشر شده است در این مطلب بطور کامل به موارد اشاره شده پرداخته میشود.

به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، در راستای اجرای فرمان مقام معظم رهبری و موافقت ایشان با درخواست ریاست محترم جمهوری مبنی بر آزادسازی سهام عدالت، سازمان خصوصی سازی با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر ارگانهای مربوطه در بازار سرمایه، اقدام به فراهم نمودن تمهیدات و اقدامات عملی ملزوم برای تحقق این امر نموده است تا با توجه به موارد سه گانه مورد تاکید شرایط بهرمندی هرچه سریعتر مردم از منافع و مدیریت سهام ذکر شده بهره مند گردند.سازمان خصوصی سازی در این باره اعلام کرد خرید و فروش وکالتی سهام عدالت غیرقانونی و فاقد وجاهت است و سهام تخصیص یافته به مشمولین بر اساس موازین قانونی بازارسرمایه فقط در بازار بورس مورد معامله قرار خواهد گرفت. در مرحله تکمیلی فرایند آزاد سازی ، سهام مربوط به نام سهامداران به ثبت خواهد رسید و هیچگونه وکالت و انتقال به غیر تا ثبت نهایی سهام به نام این افراد از سوی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه فاقد اعتبار خواهد بود .

در این باره وزیر اقتصاد فرمودند:  بزودی بخشی از سهام عدالت برای فروش آزاد خواهد شد و مردم از فروش شتاب زده خوداری کنند. رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: تاکنون ۵ میلیون نفر شماره شبای خود را به سازمان‌ خصوصی‌سازی اعلام نکرده‌اند. به محض اینکه شماره شبای هر یک از مشمولان به سازمان خصوصی‌سازی اعلام و تأیید شود سود سه مرحله سهام عدالت آنها یکجا واریز می‌شود. برای اطلاع از اینکه سهام عدالت داریم یا خیر، باید به سامانه اینترنتی www.samanese.ir مراجعه کنید. پس از ورود به سامانه با وارد کردن کدملی می‌توان مشمول یا عدم مشمول بودن سهام عدالت برای هر شخص را متوجه شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.