عادل فردوسی پور با یک برنامه اینترنتی هفتگی به اجرا باز می گردد

0

عادل فردوسی پور با یک برنامه اینترنتی هفتگی به اجرا باز می گردد

عادل فردوسی‌پور گزارشگر فوتبال، تهیه‌کننده، مجری تلویزیونی، مترجم، گوینده و مدرس دانشگاه صنعتی شریف در ۱۱ مهر ۱۳۵۳ در شهر یزد متولد شد. عادل را که مردم کشورمان بیشتر به خاطر اجرای خوبش در برنامه نود (۹۰) که از شبکه سه سیما پخش میشد می شناختند. اکنون که دوسالی از متوقف شدن این برنامه می گذرد اکنون اخباری منتشر شده است که عادل قصد دارد با یک برنامه اینترنتی که احتمالا توسط سایت های تلویزیون اینترنتی (VOD) فیلیمو و نماوا بصورت هفتگی پخش می گردد بازگردد.

در گفت و گو های اخیری که با عادل صورت گرفت و از وی در مورد فعالیت های خود بعد از تعطیلی برنامه «نود» سوال شده بود وی این گونه پاسخ داد که بیشتر وقت خود را به مترجمی کتاب های مختلف با مزامینی متفاوت با موضوع «فوتبال» انجام می دهد و در گفت و گو های اخیر خود وی اینگونه پاسخ داد:

– در مورد ترجمه باید بگویم کاری است که یک وسوسه – البته اگر نخواهیم بگوییم کرم – در آدم ایجاد می کند و با وجودی که سخت است ولی جذاب هم هست. من بعد از ترجمه کتاب «فوتبال علیه دشمن» که کا رخیلی سختی بود و سال 89 ترجمه اش تمام شد، دیگر کار ترجمه ای انجام ندادم. یک مقدار درگیر درس و فوتبال بودم و البته کتابی هم ندیده بودم که وسوسه شوم برای ترجمه کردنش ولی همیشه با وجود سختی کار و به دلیل جذابیت فراوان کار ترجمه، فکر می کردم خیلی سریع کتاب بعدی را شروع می کنم. هر چه تلاش کردم این اتفاق خیلی هم سریع نشد اما این میان یک فاصله ای ایجاد شد و در این فاصله، نظارت ترجمه یک کتاب دیگر را انجام دادم که یک دایره المعارف فوتبال بود. یکسری از بچه های شریف زحمت این کتاب را کشیدند و من هم ناظر بودم. بعد باز هم یک وقفه ای ایجادشد و بعد از آن یک کتاب دیگر به دستم رسید؛ «هنر شفاف اندیشیدن» این کتاب جدیدی است که با موضوعی متفاوت با «فوتبال» می باشد ترجمه کرده ام.

عادل البته قبل از صحبت درباره ی ساخت برنامه اینترنتی جدید خود یک ویژه برنامه «کلاسیکو» را با اجرای پژمان جمشیدی در بستر تلویزیون های اینترنتی و سامانه های VOD تهیه و پخش کرده بود.که البته بازگشت او به اجرا پس از اتفاقات برنامه «نود» می تواند خبر مهمی برای دوست داران فردوسی پور باشد و یک چالش بزرگ برای حضور وی در تلویزیون باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.