فیلم راز بزرگ و قانون جذب تخیلی خنده دار است

0

قانون جذب در فیلم راز بزرگ ترین جوک تاریخ بشریت است

فیلم راز بزرگ و فانون جذب تخیلی خنده دار است

قانون جذب

زود قضاوت نکنید! شاید با خواندن عنوان هزاران قضاوت اشتباه در ذهن شما شکل گیرد و فکر کنید قصد ما این است بگوییم مثبت اندیشی و رویاپردازی هیچ تاثیری در زندگی شما ندارد، درواقع ما میخواهیم اصل درست قانون جذب را بیان کنیم که متاسفانه خیلی ها به دلیل سطح آگاهی کم از این موارد در زندگی به شدت گمراه و در نهایت افسرده و مایوس می شوند.

قانون جذب چیست؟

درمورد این قانون نظریات متفاوتی داده شده که ریشه آنها یکست اما اگر بخواهید این قانون را بر اساس فیلم تخلیلی راز پیش ببرید، تیشه به ریشه خود می زنید!

قانون جذب واقعی

یعنی اینکه ما یک هدف مشخص داشته باشیم و بعد با ۱-تلاش کردن و ۲- مثبت اندیشی در مسیر هدفمان گام برداریم که این بزرگ ترین عامل موفقیت است !

و وقتی ما مثبت اندیش باشیم و تمام تمرکزمان را روی هدفمان قرار دهیم، مغز و ذهنمان آن را بهتر درک می کند و در نتیجه بهتر به آن می رسیم (عامل درونی)

قانون جذب به سبک فیلم راز

یعنی اینکه ما فقط با مثبت اندیشی و کشیدن تابلوء کائنات و نوشتن خواسته هایمان روی ورق به دنیا و جهان می فهمانیم که این هدف ماست و بعد جهان طبق میل ما آنچه را میخواهیم به ما می دهد چون که ما واقعا آن هدف را می خواهیم و به آن باور داریم.

کثر حرف هایی که از بزرگان زده شده کاملا درست می باشد، اما متاسفانه مثل اینکه این فیلم قصد تغییر مفهوم این حرف ها را دارد!!

این فیلم دارد القا می کند اگر شما میخواهید میلیاردر شوید، کافیست آن را باور کنید، تابلو کائنات بکشید، جملات مثبت بگویید و مبلغی که میخواهید را روی یک کاغذ بنویسید. با اینکار کائنات پیام شما را درک می کنند و تمام تلاش خود را در موفقیت شما می گذارند !!!

در چه صورت با این سبک قانون جذب بدبخت می شوید؟

در صورتی که شما هیچ برنامه، هدف و دانشی برای میلیاردر شدن نداشته باشید کاملا سرخورده و برشکسته می شوید، زیرا مهم ترین گام این است که تلاش کنید و بعد جملات مثبت و … داشته باشید و مهم ترین نکته این است وقتی تلاش می کنید کائنات شما را کمک نمی کند، بلکه هرچه بیشتر تلاش کنید فرصت های مناسب تری پیدا می کنید

اول فکر می کردم برای موفقیت باید شانس داشته باشم، بعد ها فهمیدم هرچه بیشتر تلاش کنم شانس بیشتری خواهم داشت #وارن_بافت (جزء ۱۰ تا ثروتمند برتر جهان)

سوتی بزرگ در فیلم راز

در قسمتی از فیلم اینگونه بیان می شود که من (گوینده فیلم) بعد از سال ها که در حال اساس کشی به خانه جدید خود بودم جعبه ای را یافتم و آن را باز کردم و به آن خیره و شگفت زده شدم.

پسرم ازم پرسید بابا این چیه؟ گفتم: این تابلوی  کائناته، من تصویر همون خونه ای رو که میخواستم بهش برسم اینجا کشیده بودم و دقیقا الان بعد چند سال توی همون خونه هستم.

فیلم راز بزرگ و قانون جذب تخیلی خنده دار است

نقض این سخن

یکی از اصل های مهم تابلوی کائنات به گفته خود این فیلم این است هر روز آن را نگاه کنید، دقیقا چگونه بعد از چند ماه یا چند سال نگاه کردن به آن تابلو خانه رویایی خود را فراموش کردید تا اینکه دوباره چشمتان به این تابلو خورد؟ 😐

برخی جملات فوق نادرست قانون جذب

مشکلات را ما خودمان برای خودمان می سازیم

هرچه را بخواهیم حتما به دست می آوریم

اگر از فعل های منفی استفاده کردیم تاثیر منفی می گذارد !

درمورد جمله اول

دقیقا آن فردی که در فقر مطلق متولد شده یا فردی که در خانواده ای فقیر به دنیا آمده، چگونه این مشکلات را برای خودش ساخته؟ بدون اینکه هیچ اختیاری در تولدش داشته باشد!

هرچه را بخواهیم به دست می آوریم!!

این بزرگ ترین دروغ در زمینه موفقیت است، کدام ریاضیدان،فیزیکدان یا ثروتمند برجسته جهان چنین چیزی را تایید می کند؟ ما ده ها ثروتمند برجسته داریم که برای رسیدن به این درجه موفقیت بار ها ایده هایشان شکست خورد و یا دوباره روی آن کار کردند یا ایده و هدف خود را تغییر دادند.

فعل ها مهم نیست، جمله مهم است!

خنده دار ترین قسمت این فیلم این است که می گوید:

کائنات به فعل های شما توجه می کند، مثلا بگویید آیا ممکن است موفق نشوم؟ و بعد کائنات کلمه موفق نشدن را دریافت می کنند و می گویند بله سرورم !

همین جمله ای که بیان شد تمام زحمات ریاضیدان ها و فیزیکدان هایی که برای درک قوانین جهان فرمول هایی دادند را به باد داد!

نقد های مهم قانون جذب و فیلم راز توسط رسانه های معتبر

فیزیکدانِ دانشگاه هاروارد لیسا رندل و دانشمندان مختلف مثل دانیل سایمونز و کریستوفر چابریس تمام ادعا های علمی به ویژه فیزیک کوانتم را رد و خاطر نشان کردند که این کتاب فاقد هرگونه منبع علمی می باشد.

هم چنین جری آدلر در مجله نیوزویک آن را کاملا سینمایی و نه مستند خواند که به جای اینکه با منطق پیش برود با تصاویر و احساسات جلو می رود.

مجله محقق شکاک هم بیان می‌دارد که ایده مرکزی فیلم “فاقد هر گونه پایه علمی و واقعی است”

واکنش تند دکتر فرهنگ هلاکوئی به فیلم راز و قانون جذب
بیوگرافی کوتاه این شخص:  روان‌درمانگر، روانشناس، جامعه‌شناس، مشاور ازدواج و خانواده، اقتصاددان و شخصیت رادیویی است که مقیم لس‌آنجلس آمریکا می باشد و مدارک خود را از دانشگاه معتبر یوتا دریافت نموده.

اما این دروغ ها چرا ساخته شدند؟

واقعا جواب بسیار ساده است، این صفحه ویکی پدیا را ببینید، هزینه های این فیلم که بخش اعظمی از آن تبلیغات می باشد، ۳ میلیون دلار بوده و سودی که از فروش آن به دست آمده ۶۵ میلیون دلار است !

مدرسان قوانین جذب در ایران !

متاسفانه مثل اینکه این داستان قرار نیست فعلا تمام شود و عده ای دارند از این مسئله و سادگی مردم سوء استفاده می کنند یا شاید هم خودشان نمی دانند یا نمیخواهند بدانند که این کتاب دروغ می باشد و  البته منظور ما مدرسانی می باشد که بر اساس کتاب و فیلم راز تدریس می کنند.

سود این کار در ایران !

جالب است بدانید روزانه ۲ تا ۳ هزار نفر ( بر اساس سایت kwfinder و ابزار های حرفه ای آن) در ایران کلمه قانون جذب را سرچ می کنند!  حال ما میخواهیم حداقل درآمد این افراد را به دست آوریم، فرض می کنیم روزانه هزار نفر سرچ میکنند و از این هزار نفر حداقل ۵ نفر در دوره ۲۰۰ هزاری این افراد شرکت کند…

حداقل درآمد روزانه اینکار : یک میلیون تومان در روز !

با این صحبت هایی که گفته شده و تمام منابعی که گذاشتم (خودتون هم میتونید منابع رو سرچ کنید) و این حرف های منطقی که زده شده نباید این فیلم را قبول کنید و فقط عامل حماقت می تواند باعث رد نکردن این کتاب شود.

الان تکلیف چیست؟ (نتیجه گیری)

خب الان برای موفقیت باید چکار کنم؟ تکلیف ما چیه؟

کافیست همان کاری را انجام دهید که موفق ترین افراد جهان انجام دادند و از ویژگی آن ها پیروی کنید.

چند تا از مهم ترین عامل ها در رسیدن به هدف : تلاش کردن، تسلیم نشدن و انگیزه داشتن، وجود نظم و برنامه مشخص، قرار گرفتن در مسیر درست و … بود خب پس به جای اینکه سرچ کنید چگونه موفق شوم؟ کافیست سرچ کنید چگونه هدف خود را پیدا کنم یا چگونه انگیزه ام را از دست ندهم و سایر موارد.

پیشنهاد ما این است برای رسیدن به موفقیت کتاب هایی که در آن زمینه وجود دارد را مطالعه کنید (توجه داشته باشید گفتیم کتاب هایی نه یک کتاب!)

۱۰ اصول مهم در موفقیت

چیزی که می خواهید را روی کاغذ بنویسید و هر روز آن را بخوانید (برای درگیر کردن ضمیر ناخودآگاه بسیار کاربردی می باشد).
نظم و برنامه درست داشته باشید و حتما آن را کامل اجرا کنید ( به قول برایان تریسی یک برنامه ساده که اجرا شود بهتر از یک برنامه سنگین است که کامل انجام نشود).
برای موفقیت تلاش کنید و به هیچ وجه با شکست خوردن تسلیم نشوید (مهم ترین اصل).
راجب چیزی که میخواهید کتاب بخوانید، ویدیو ببنیید و آن را دنبال کنید.
دوستان خود را درست انتخاب کنید و از افراد سطحی فاصله بگیرید.
از افرادی که مسیر شما را طی کردند کمک بگیرید.
دنبال کاری بروید که واقعا عاشق آن هستید و به آن علاقه دارید.
درست ریسک کنید! به قول مارک زاکربرگ بزرگ ترین ریسک در این دنیا،ریسک نکردن است (ریسک هم اصول خود را دارد باید راجب آن مقاله بخوانید تا اشتباه متوجه نشوید)
به تنهایی وارد مسیر نشوید و از دیگران یا دوستان خود کمک بگیرید.
اگر قدر امروزتان را ندانید، حتی اگر هزار روز دیگر هم به شما فرصت بدهند قدر آن را نخواهید دانست، پس الان شروع کنید.

نظر شما چیست؟

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید، نظر خودتون رو بیان کنید و لطفا کسانی را که هنوز به قانون جذب اعتقاد دارد را آگاه کنید و اینکه برای موفقیت باید دانش و اطلاعات خود را به شدت بالا ببرید.

آیا به قانون جذب اعتقاد دارید؟

بی شک اگر به این قانون هنوز هم اعتقاد دارید با دیدن این مقاله شاید ناراحت یا اعصابانی شوید، ما به شما پیشنهاد می کنیم با استفاده از فنونی که در کتاب راز آموخته اید به حذف این مطلب فکر کنید تا کائنات دست به کار شود و این مطلب را پاک کند 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.