معنی کلمه کوویدوت Covidiot

0

معنی کلمه کوویدوت Covidiot

معنی کلمه کوویدوت Covidiot

واژه‌ی کوویدوت Covidiot به معنی کودن بی‌اعتنا به اصول قرنطینه وارد لغتنامه «Urban» شد!

ابلهی که پروتکل‌های مربوط به رعایت فاصله اجتماعی را نادیده می‌گیرد. ابلهی که با نادیده گرفتن قوانین قرنطینه مربوط به ویروس کرونا جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازد.

شیوع ویروس کرونای جدید (یا نویافته) (موسوم به COVID-19) باعث اضطراب افراد زیادی در سرتاسر جهان شده است؛ خانواده‌های کالیفرنیایی نیز از این امر مستثنا نیستند، چراکه این ویروس شروع به گسترش در تمام جهان کرده است.

ویروس‌های کرونا چه هستند ؟ ویروس‌های کرونا گروه بزرگی از ویروس‌ها هستند که می‌توانند حیوانات و انسان‌ها را آلوده کنند و باعث بروز ناراحتی‌های تنفسی شوند؛ این ناراحتی‌ها ممکن است به اندازه سرماخوردگی خفیف یا به اندازه ذات الریه شدید باشند. در موارد نادر، ویروس‌های کرونای حیوانی، انسان‌ها را آلوده می‌کنند و سپس بین آنها شیوع می‌یابند. ممکن است ویروس SARS (نشانگان تنفسی حاد) در سال 2002 الی 2003 را به خاطر بیاورید؛ این ویروس نمونه‌ای از ویروس کرونا بود که از حیوانات به انسان‌ منتقل شد. یکی دیگر از موارد مهم و جدیدتر نژاد ویروس‌ کرونا MERS (نشانگان تنفسی خاورمیانه) نام دارد که در سال 2012 در خاورمیانه کشف شد و به گفته دانشمندان این ویروس ابتدا از شتر به انسان سرایت کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.