موج دوم ویروس کرونا در ایران و نگرانی از ورود موج سوم آن

0

موج دوم ویروس کرونا در ایران و نگرانی از ورود موج سوم آن

یکی از متخصصین بیماری‌های عفونی کشور گفت: با اشاره به درگیری عروق در بیماری کووید-۱۹ وقتی فردی به ویروس کرونا مبتلا می‌شود، در آنزیم‌های رگ داخل ارگان‌های مختلف یک ضایعه التهابی ایجاد می‌کند و می‌تواند منجر به آمبولی شود. به همین دلیل است که اگر رگ قلب را بگیرد، منجر به سکته قلبی و اگر هم رگ مغز را درگیر کند، منجر به سکته مغزی می‌شود یا اگر رگ کلیه را درگیر کند، نارسایی کلیه ایجاد می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به بازگشایی صحن حرم‌های مطهر، اظهار کرد: طبق آخرین آماری که وزارت بهداشت ارائه کرده، متاسفانه ترس مردم از کرونا ریخته و نسبت به قبل کمتر مسائل بهداشتی فردی و اجتماعی را رعایت می‌کنند. بیشتر مسافرت می‌روند و یا در مجامع عمومی حاضر می‌شوند. این اقدامات می‌تواند منجر به افزایش گردش ویروس شود. بنابراین با توجه به این بازگشایی‌ها، همچنان باید مسائل بهداشتی را در همه جا رعایت کنند.

وی درباره احتمال بروز موج دوم کرونا در کشور، گفت: در حال حاضر در استان های کرمانشاه، سیستان و بلوچستان ، هرمزگان و خوزستان موج دوم اپیدمی در حال جریان است. در تهران نیز موج دوم به صورت بسیار آهسته و آرام بکار خود ادامه می دهد. وی در ادامه اشاره کرد که حتی احتمال بروز موج سوم این بیماری در کشورمان وجود دارد. بنابراین اگر مردم کشورمان  رعایت نکنند، ممکن است موج سوم بیماری هم به سرعت از راه برسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.