چگونه امنیت پیج اینستاگرام خود را افزایش دهیم؟

0

چگونه امنیت پیج اینستاگرام خود را افزایش دهیم؟

این روز ها خبر های زیادی از هک شدن صفحه های مجازی کاربران شنیده می شود بسیاری از کاربران به علت رعایت نکردن برخی از نکات ساده راه را برای هکران باز می گذارند در این مطلب به برخی از روش ها برای افزایش امنیت صفحه اینستاگرام کاربران اشاره گردیده است.

فعال سازی حالت تایید دو مرحله ای (Two Factor Authentication) به عنوان یک لایه امنیتی مضاعف برای حفاظت از حساب اینستاگرام شما یکی از مهم ترین عوامل می باشد. در صورتی که فرد دیگر به رمز حساب شما دسترسی پیدا کرده باشد با فعال کردن این حالت نمی تواند داخل حساب کاربر شما شود چرا که نیاز به یک فاکتور دوم برای ورود به حساب کابری می باشد.

فاکتور دوم یک کد منحصر به فرد و قابل انقضا است که شما از طریق پیام کوتاه در موبایل شخصی خود آن را دریافت می کنید. در این حالت پیج اینستاگرام شما هر زمان توسط یک موبایل دیگر ورودی (Login) صورت گیرد از شما می خواهد که این کد را وارد کنید.

برای فعال سازی این حالت کافی است ابتدا به صفحه پروفایل خود بروید و سپس گزینه Setting را انتخاب کرده و وارد قسمت Privacy and Security شوید و بعد از آن گزینه Two Factor Authentication را انتخاب کرده و در صفحه بعد get started  را زده و بعد از آن باید مشخص کنید که از روش پیامک و یا برنامه کد را دریافت کنید.

یکی دیگر از مواردی که نیاز است به آن توجه زیادی داشته باشیم انتخاب پسورد قوی می باشد. از رایج ترین روش های هک اینستاگرام یا در اصطلاح کرک اینستاگرام حدس زدن پسورد فرد قربانی می باشد.در این روش هکر با استفاده از نرم افزار های خاص هزاران پسورد متفاوت از مشخصات از مشخصات شما و یا پسورد های رایج دیگر کاربران را بر روی اکانت شما امتحان می کند تا این که در نهایت به پسورد شما دسترسی پیدا کند. از این رو در انتخاب یک پسورد قوی باید به مواردی از قبیل استفاده از اعلائم کیبورد ، اعداد و ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک دقت لازم را داشت تا در نهایت یک پسورد ترکیبی و قوی داشته باشیم.

موارد دیگر متعددی نیز وجود دارد که می تواند کاربران را تهدید کند از این قبیل موارد میتوان به ایمیل های مخرب و دسترسی برنامه های مختلف گوشی به حساب کاربری شما را اشاره کرد که در هنگام نصب برنامه ها باید حتما به آن توجه لازم را داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.