چگونه بر روی گوشی های تحریم شده هواوی برنامه های موردنظر خود را نصب کنیم

0

چگونه بر روی گوشی های تحریم شده هواوی برنامه های موردنظر خود را نصب کنیم

با توجه به تحریم های بوجود آمده بر روی گوشی های جدید تولید شده کمپانی هواوی توسط دولت آمریکا در کاربران نمیتوانند تمام برنامه های موردنظر خود را به راحتی نصب و آپدیت نمایند در این مطلب چند راهکار برای رفع این مشکل پیشنهاد شده است.

هواوی از یک سال پیش تصمیم به ساخت گوشی‌های هوشمند اندرویدی بدون کمک و استفاده از سرویس‌های گوگل گرفت و به جای آنها سرویس‌های ویژه خود با عنوان  HMS را معرفی کرد. به دلیل رایگان و منبع باز بودن سیستم عامل اندروید (AOSP) محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد و برای اینکه این شرکت بتواند به صورت آزاد و بدون وابستگی به گوگل از آن استفاده کند سرویس‌های اختصاصی خود با نام HMS را توسعه داده است. یکی از گوشی های جدیدی که در این زمینه تولید شده گوشی مدل Huawei Y7p است که در کشور ما نیز بزودی عرضه خواهد شد. در ادامه این مطلب سعی شده است به شما برخی از این راهکار ها جهت نصب نرم افزار های مودنظر آموزش داده شود.

یکی از این راهکار ها که شاید ابتدایی ترین آنها باشد استفاده کردن از فروشگاه پیش فرض App Gallery می باشد.که شرکت هواوی سعی کرده است که اکثر برنامه های موردنیاز و کاربردی را برای رفع نیاز انواع کاربران فراهم آورد.

از راهکار های دیگر برای دسترسی کاربران مخصوصا کاربران ایرانی استفاده کردن از استور ها و فروشگاه های رایگان ایرانی از قبیل : کافه بازار و مایکت را اشاره کرد. توسط این استور های میتوانید به راحتی برنامه های خود را دریافت و بروزرسانی کرد.

در آخر نیز میتوان به برخی از استور های جهانی جایگزین گوگل پلی (Play Store) اشاره کرد که به راحتی میتوان آن ها را نصب و آسانی از آنها استفاده کرد که از محبوب ترین آنها می توان به : APK PURE , APTOIDE  اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.